برنامه های آموزشگاه مجازی اندیشه با مدیریت استاد سید محمد رضا طباطبایی برگزار می شود. استاد طباطبایی دانش آموخته حوزه علمیه قم است که با تخصص در گرایش ادیان، در زمینه مباحث مربوط به ادیان و فرقه های نوظهور در عرصه های پژوهشی، تدریس و رسانه فعالیت می کند.

در این صفحه شما می توانید با رزومه  استاد آشنا شوید: پژوهشگر و نویسنده مقالات متعدد، مدرس ادیان در حوزه علمیه و دانشگاه، برگزار کننده دوره های آموزشی ادیان در حوزه های علمیه ۲۰ استان کشور، مسئولیت در نهادهای مختلف حوزوی، مدیریت پاسخ به شبهات آنلاین و آفلاین در مرکز ملی پاسخگویی، مدیریت شبکه بین المللی مطالعات ادیان(اینفورس)، استاد در دانشگاه بین المللی المصطفی (جامعه المصطفی العالمیه ص)، سخنرانی در ده ها سمینار و همایش و … .

کارشناس ادیان در رسانه های صوتی و تصویری

شبکه های ماهواره ای:

شبکه ماهواره ای ولایت زیر نظر آیت الله مکارم شیرازی:

برنامه زنده نگاهی نو به مسیحیت، قسمت سی ام: دانلود صوت، دانلود فیلم.  قسمت سی و یکم: دانلود صوت، دانلود فیلم. قسمت سی و دوم: دانلود صوت، دانلود فیلم. قسمت سی و نهم: دانلود صوت، دانلود فیلم و … .

برنامه ناگفته های مسیحیت: برای دانلود صوت و فیلم این برنامه با کارشناسی استاد طباطبایی، روی شماره مدنظر کلیک کرده و در صفحه ای که باز می شود، صوت یا فیلم برنامه را دانلود و مشاهده کنید:  ۳۰ ۳۱ ۳۲ ۳۹ ۴۰ ۴۱ ۴۲ –   ۴۳ ۴۴ ۴۵ –   ۴۶  –  ۴۷ ۴۸ ۴۸ (۲)-   ۴۹ ۵۰ ۵۱ ۵۲ ۵۲ (۲) ۵۳ –   ۵۴ ۵۵ –   ۵۶ ۵۷ ۵۸ –   ۵۹ ۶۰  –   ۶۲ ۶۳ ۶۴ ۶۵ ۶۶ ۶۷ ۶۸ –   ۷۰ ۷۱ ۷۲  ۷۳ ۷۴ ۷۴ .

برای مشاهده همه برنامه ها به طور کامل، می توانید ویدئوهای کانال اینفورس در آپارات را از اینجا دنبال کنید.

 

رسانه ملی: شبکه قرآن و معارف:

برای دانلود برنامه شب آسمانی در شبکه قرآن با کارشناسی استاد طباطبایی، روی عنوان مدنظر کلیک کرده و برنامه را مشاهده کنید: امام حسین علیه السلام در ادیان–   قیام امام حسین علیه السلام از دیدگاه سایر ادیانبررسی آینده فلسطین در کتاب مقدسآشنایی با عهدینآشنایی تصویری با عهدین و … .

موضوعاتی که در برنامه شب آسمانی مطرح شده شامل بشارت به پیامبر اسلام در عهدین، پاسخ به شبهات مسیحیت، مباحث اسکاتولوژی و آخر الزمان شناسی مرتبط با اسلام و مسیحیت، امام مهدی علیه السلام از دیدگاه اسلام و مسیحیت و … می شود.

برای مشاهده همه برنامه ها به طور کامل، می توانید ویدئوهای کانال اینفورس در آپارات را از اینجا دنبال کنید.

 

 

رادیو:

از جمله فعالیت های رادیویی استاد طباطبایی، حضور در برنامه راه و بیراه است که ایشان در این برنامه با عنوان کارشناس و با نام مستعار، در رادیو معارف با موضوع مسیحیت تبشیری مشارکت داشته است. برای گوش کردن هر یک از برنامه ها روی عنوان دلخواه کلیک کنید:

ویژگی های مسیحیت تبشیری، ادعای مکاشفه، ادعای مکاشفه و معجزه (۱)، ادعای مکاشفه و معجزه (۲)،  ادعای اعجاز و عطیه تکلم به زبان ها، شیوه های تبلیغی مسیحیت صهیونیسم، ادعای حلول روح القدس، استفاده از جن در مسیحیت، روش تبلیغ مسیحیت تبشیری، و … .

نمونه برنامه در رسانه ملی، شبکه قرآن:

 

یکی از موضوعات با ارزش در حوزه مطالعات ادیان، بررسی مسائل مربوط به کسانی است که از ادیان دیگر به اسلام ناب محمدی و تشیع پیوسته اند و از آنان با عنوان مستبصرین یاد می شود. مستبصرین از ادیان مختلف به تشیع وجود دارند. یکی از این ادیان یهودیت است. در تاریخ شیعه یکی از شخصیت های مهمی که به تشیع پیوست ، رهبر یهودیان ایران در حدود دویست سال پیش بوده است. فرزند وی که به حاج بابای قزوینی مشهور است همراه با پدر مسلمان و شیعه می شود و کتابی را در نقد یهودیت می نویسند که سبب می شود تعداد قابل توجه از یهودیان ایران به سمت تشیع گرایش پیدا کنند. این کتاب به نام محضر الشهود فی رد الیهود، مشهور است. کتاب محضر الشهود مرجع بسیاری از کتاب های بعدی در نقد یهودیت بوده است. یکی از آثار استاد طباطبایی، تحقیق و پژوهش و انتشار نسخه ای به روز و عالی از این کتاب است. در این نسخه ایشان آیات عبری کتاب را به نسخه های جدید عهد عتیق تبدیل کرده. همچنین واژه های دشوار کتاب را توضیح داده است.  ناشر این اثر، یکی از معتبرترین ناشران ایران یعنی انتشارات بین المللی جامعه المصطفی العالمیه است. | صفحه کتاب در سایت ناشر | دانلود سی صفحه اول کتاب | .

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید

برای ارتباط با استاد می توانید با یکی از این روش ها اقدام کنید. از طریق فرم بالا، از طریق ایمیل،‌ ایتا، و تلگرام. همچنین می توانید مستقیما از طریق واتس آپ با ایشان گفتگو کنید.

شبکه های اجتماعی

YouTube
Telegram
account_circle
پیام رسان ایتا
Instagram

اطلاعات تماس

5 نظر

  • باعرض سلام وادب به لطف خدا توفیق بهره بردن از سایتی بینظیر برایمان فراهم شده است که معارفی کاربردی وضروری وتخصصی رابا بیانی روان وشیوا وروشی منحصر به فرد از حضور استا محترم دکتر طباطبایی با اخلاقی کریمانه ایشانبهره مند میشویم ودر این زمینه هم باورها واعتقاداتمن تحکیم مییابد وهم برای یاری بندگان خدا تجهیز میشویم وان شاء الله با مدد الهی یاری گر بندگان خدا در مسیر هدایت الهی باشیم
    • سلام خدا بر شما سرکار خانم هاشمی. از حسن عنایت شما بسیار قدردانی می کنم. امیدوارم لطف امام زمان علیه السلام شامل حال همه ما شود و تلاش هایمان ممهور به امضای تایید آن حضرت قرار گیرد که اگر چنین نباشد، ارزشی نخواهد داشت. از حمایت شما بسیار سپاسگزارم.
فهرست