کارگاه مهارت تایپ سریع

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. دوره‌های آموزشی
  4. chevron_right
  5. کارگاه مهارت تایپ سریع

هر کسی که فعالیت فرهنگی و علمی دارد، یکی از اولیه ترین مهارت هایی که باید بلد باشد، مهارت تایپ سریع ده انگشتی است. ما می خواهیم به رایگان و بسیار ساده این آموزش را به شما تقدیم کنیم.

تصور کنید که شما از طریق یکی از شبکه های اجتماعی می خواهید به شبهه ای پاسخ بدهید. شبهه ای که جواب آن را نیز به خوبی بلد هستید. اما تا می خواهید دو جمله در جواب تایپ کنید، طرف مقابل شما ده تا شبهه دیگر را برایتان ردیف کرده. فرصت نمی کنید به او برسید مانند شخص گنگی که نمی تواند حرف دلش را که حرف حق هم هست بزند. همین طور متحیر می ماند چه کند. هم اعتماد به نفستان را از دست می دهید و هم خودتان را سرزنش می کنید که چرا من در این کار موفق نیستم.

چاره کار خیلی ساده است. با آموزش و توصیه هایی که می کنیم همراه باشید و فقط مدت کوتاهی با ما تمرین کنید. خواهید دید که چقدر ارتباط گرفتن از این طریق برای شما لذت بخش خواهد بود.

عضویت رایگان پس از اتمام توضیحات، در انتهای همین صفحه..

چگونه در این دوره شرکت کنم؟

انتخاب دوره

ابتدا توضیحات همین صفحه را کامل بخوانید تا از ارزش و ویژگی های فوق العاده ی این دوره با خبر شوید مشورت برای انتخاب.. پس از تصمیم برای عضویت در این دوره ،‌ از پایین همین صفحه به ما پیام بدهید تا لینک کلاس را به شما تقدیم کنیم.

اتمام دوره

بعد از دریافت لینک وارد کانال مربوط به کلاس بشوید. به ابتدای کانال رفته و از درس اول به ترتیب شروع کنید به گوش کردن دروس. تمرین هایی که گفته می شود را با دقت انجام دهید. فقط در هفت جلسه روی تمرین ها متمرکز شوید، تایپتان عالی خواهد شد.

آزمون

بعد از اتمام درس ها، از اینجا وارد صفحه آزمون تست تایپ بشوید و نتیجه آزمون و دیدگاه خودتان در این که این دوره آموزشی آیا برایتان مفید بوده یا نه را در بخش نظرات در همین صفحه درج کنید.

آموزش رایگان تایپ سریع

flag

کاربردی و مفید

مهارت تایپ مهارتی کلیدی مانند مهارت سخنوری، مهارت نویسندگی و امثال آن است که در تمام طول عمرتان با آن سر و کار دارید. هم کاربردی است و هم مهم. به همین دلیل این دوره را برایتان انتخاب کرده ایم. در این دوره از طرح مسائل غیر کاربردی مانند آموزش تایپ حرفه ای با کلیدهای غیر ضروری صفحه کلید پرهیز می شود.

phonelink

رایگان با ارزش عالی

کلاس های حضوری تایپ سریع همه هزینه دارند. آموزش های اینترنتی نتیجه بخش هم اغلب هزینه دارند. برخی کم و برخی زیاد. در برخی از سایت ها شما به ازای خرید فایل هزینه می دهید و در برخی دیگر به ازای اشتراک چند ماهه و استفاده از خدمات آموزشی آنان. اما با ما این مهارت را کاملا رایگان یاد بگیرید.

آموزش آسان و سریع

هدف ما این است که خیلی سریع و آسان به مقصد برسید. شما را درگیر نکات پیچیده و سخت نمی کنیم. همه به نحوی گرفتارند. برای همین باید بسیار مطالب را سهل الوصول و آسان کرد. ما هم همین کار را کرده ایم. در عین این که در متد آموزشی خود، از اصول علمی دور نشده ایم.

قابلیت‌های بی نظیر این دوره:

آسان و رایگان، با نتیجه سریع، مختصر و مفید

 

عضو بعدی کلاس، شما باشید..

۰
مهارت جو، عضو شده اند

بستر آموزشی آسان

دوره مهارت تایپ در شبکه اجتماعی ایتا در دسترس شماست.

عضویت ساده و بدون پیچیدگی

به سادگی می توانید در این دوره عضو شوید. هیچ پیچیدگی خاصی ندارد. کافی است از پایین همین صفحه مشخصات خودتان را برای ما بفرستید.

محتوای علمی و تجربی

محتوای دوره علاوه بر این که بر اساس مبانی و متدهای علمی است، سعی شده مبتنی بر تجربه ای باشد که در طی آموزش های حضوری این موضوع به دست امده است. تلفیق علم و تجربه در این دوره، محتوای دوره را به نیاز میدانی شما نزدیک تر می کند.

دریافت آسان فایل ها

فایل های کلاس به صورت صوتی در کانال دوره قرار داده می شود. این فایل ها، کم حجم و به صورت قطعات ده الی بیست دقیقه ای هستند تا به راحتی قابل دانلود باشند.

آموزش برای همه

هدف اصلی آموزش های ما تربیت افرادی است که در زمینه هدایت بخشی دیگران بتوانند شخصیت های موثری باشند. بدون نیاز به مدرک خاص یا محدود بودن به تحصیلات یا تخصص ویژه. آموزش ما برای همه است. پس شما هم می توانید شرکت کنید.

انعطاف در کلاس

ما فایل های صوتی دوره را در کلاس قرار می دهیم، برنامه ریزی این که شما بخواهید چه مقدار وقت خود را به گوش کردن مباحث اختصاص بدهید، کاملا با خود شماست. پیشنهاد ما این است که حداقل روزی یک ساعت وقت بگذارید. اما انتخاب زمان بیشتر یا این که چه ساعتی مباحث را گوش کنید با خود شماست.

مومن قوی

شعار ما برای این کلاس این است که مومن باید قوی باشد.

در حدیثی از پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم نقل شده است:‌«الْمُؤْمِن الْقَوِیُّ خَیْرٌ وَأَحَبَّ إِلَى اللَّهِ مِنَ الْمُؤْمِنِ الضَّعِیفِ, وَفِی کُلٍّ خَیْرٌ…»، یعنی مؤمن قوی از مؤمن ضعیف نزد خداوند متعال بهتر و محبوبتر است، گرچه همه مومنین (از غیر مومنین) بهترند.

تصور کنید که شما از طریق یکی از شبکه های اجتماعی می خواهید به شبهه ای پاسخ بدهید. شبهه ای که جواب آن را نیز به خوبی بلد هستید. اما تا می خواهید دو جمله در جواب تایپ کنید، طرف مقابل شما ده تا شبهه دیگر را برایتان ردیف کرده. فرصت نمی کنید به او برسید مانند شخص گنگی که نمی تواند حرف دلش را که حرف حق هم هست بزند. همین طور متحیر می ماند چه کند. هم اعتماد به نفستان را از دست می دهید و هم خودتان را سرزنش می کنید که چرا من در این کار موفق نیستم. چاره کار خیلی ساده است. با آموزش و توصیه هایی که می کنیم همراه باشید و فقط مدت کوتاهی با ما تمرین کنید. خواهید دید که چقدر ارتباط گرفتن از این طریق برای شما لذت بخش خواهد بود.

راستی شما به عنوان یک مومن قوی، در کدام یک از شبکه های اجتماعی در زمینه پاسخ به شبهات فعال هستید؟‌

در فیس بوک؟

در توئیتر؟

در اینستاگرام؟

در تلگرام؟

امام صادق علیه السلام می فرمایند: المومنُ جَیدُ التَّدْبِیرِ لِمَعِیشَتِهِ، مؤمن به خوبی می‌داند که چگونه به معیشت خود سروسامان دهد. در بحران اقتصادی کنونی، شما با یادگیری تایپ سریع، می توانید از آن برای کمک به معیشت خود استفاده کنید. استفاده از تایپ به عنوان کمک اقتصادی خانواده، نه سرمایه لازم دارد و نه لوازم یک کسب و کار پیچیده. فقط باید همت کنید آن را یاد بگیرید. سپس کافی است سفارش بگیرید و تایپ کنید. اگر برای رقابت در بازار تایپ بخواهید قیمت خود را ارزان هم محاسبه کنید، باز هم ضرر نمی کنید. چون سرمایه ای برای آن هزینه نکرده اید. اجاره نمی دهید. مالیات تجاری مغازه نمی دهید. در منزل خود نشسته اید و تایپ می کنید.

راز اول: اراده و عزم جدی فقط در یک محدوده زمانی کوتاه، در حدود یک هفته. وقتی که شما هر بار اشتباه می کنید به خصوص در مراحل اولیه یادگیری (با توجه به نکاتی که در کلاس آموزش داده ایم)، می خواهید قید این کار را بزنید و دیگر ادامه ندهید. درست در همین جاست که باید استقامت کنید. این حالت همیشگی نیست و در صورت استقامت در عرض چند روز از بین می رود.

راز دوم: تمرین و تمرین و تمرین و باز هم تمرین. اگر می خواهید تمرین هایتان خستگی آور نباشد، نیت کنید برای کمک به امام زمان علیه السلام و برای ذره ذره لحظات تمرینتان اجر معنوی ببرید.

یک گروه جهاد مجازی داریم. جهاد علمی و فی سبیل الله، در فضای مجازی.. شما هم می توانید جهادگر علمی باشید..

تایپ سریع یعنی دانستن ارزش وقت

داستان علامه طباطبایی را برای صرفه جویی در وقت باید شنیده باشید. ایشان برای کتاب هایش، متن های خود را بدون نقطه می نوشت. در جواب سوالی که از علت این کار از او پرسیدند گفت: «حساب کرده ام گذاشتن نقطه ها چه مقدار زمان می برد. باید برای تصحیح پایانی، یک بار دیگر تفسیر را بخوانم. در آن زمان نقطه ها را خواهم گذاشت.». وقت برای علامه طباطبایی با ارزش بود. برای شما چقدر با ارزش است؟ حالا تصور کنید به جای نوشتن با خودکار و استفاده از سه انگشت، با قدرت و سرعت ده انگشت بنویسید. یک تایپیست خیلی خوب، ۲۰۰ کاراکتر یا حرف در دقیقه تایپ می کند که این سرعت ده ها برابر نوشتن با خودکار است. این مقدار در اوج خود تا ۳۰۰ حرف هم می رسد.
میانگین سرعت تایپ معمولاً ۴۰ کلمه در دقیقه در نظر گرفته می‌شود. به کلمه اگر بخواهیم بگوییم تایپیست‌های ماهر تا ۷۵ کلمه در دقیقه و تایپیست‌های حرفه ای بیشتر از ۹۰ کلمه در دقیقه تایپ می‌کنند. پس از همین الان شروع کنید و فقط و فقط با تمرین می توانید در کمتر از یک هفته با ده انگشت و بدون نگاه کردن به صفحه کلید ، با سرعتی بیش از ۵ برابر افراد عادی (۱۸۰ حرف در دقیقه یا بیش از ۷۵ کلمه) تایپ نمایید. برای این که بدانید سرعت تایپ شما مطلوب هست یا نه، به اینجا بروید و تست بدهید. نتیجه را ذخیره کنید و بعد از اتمام دوره نیز مجددا تست بگیرید و نتیجه را مقایسه کنید. جدول زیر به ارزیابی سرعت شما و این که در چه مرحله ای هستید کمک می کند:
مهارت تایپ سریع
هفت جلسه آموزش تایپ سریع

تایپ را با یک دوره بسیار کوتاه آموزش ببینید

فقط آموزش ضروریات تایپ

همراه با نرم افزارهای کمک آموزشی

تمرینات حساب شده و مناسب

با آموزش روش پیاده سازی حرفه ای صدا

تایپ سریع به چه درد می خورد؟

پیاده سازی کلاس درس

سر کلاس درس، مستقیم مباحث استاد را می توانید هم زمان تایپ و پیاده کنید. اگر ویراستاری هم بلد باشید و سرعتتان بهتر هم باشد، هم زمان با تایپ ویرایش هم می توانید بکنید. به طوری که استاد بلافاصله بعد از کلاس درس،‌ می تواند فایل آماده و ویرایش شده سخنان خود را از شما تحویل بگیرد.

پیاده سازی جلسات

در اداره خود در جلسه نشسته اید. هم زمان که در بحث ها مشارکت می کنید، صورت جلسه را نیز تنظیم و خلاصه آنچه در جلسه تصویب شده است را تایپ می کنید. در پایان جلسه پرینت محتوای جلسه می تواند جلو همه اعضای جلسه قرار بگیرد.

نویسندگی آسان و راحت

وقتی که تایپ بلد باشید، اگر بخواهید مقاله یا کتابی بنویسید خیلی برایتان راحت خواهد بود. متن را تیترگذاری می کنید. دسترسی شما به اجزای متن راحت می شود. منابع را در بانک های داده به راحتی ذخیره می کنید و چندین بار از آن استفاده می کنید و هر بار لازم نیست مشخصات را با خودکار بنویسید. هر بخشی از متن را خواستید جا به جا کنید با درگ کردن راحت انجام می دهید و لازم نیست به زحمت خط خوردگی و بازنویسی بیفتید.

مترجم محبوب خواهید شد

اگر شما مترجم باشید، وقتی کاری را برای ترجمه به شما می دهند، مستقیم آن را ضمن ترجمه تایپ می کنید. به همین دلیل هزینه تایپ برای کارفرما حذف می شود.

ویراستار محبوب خواهید شد

اگر شما ویراستار باشید، اغلب کسانی که می خواهند کتاب یا مقاله آنان را ویراستاری کنید، شما را نسبت به ویراستاری که تایپ سریع بلد نیست ترجیح می دهند. زیرا متن آنان را داخل فایل ویرایش کرده و تحویل می دهید. در حالی که اگر تایپ بلد نباشید، باید متنشان را برای شما پرینت بگیرند. این یک هزینه. بعد از این که برایشان ویرایش کردید، باید پیشنهادات ویرایشی شما را بدهند به کسی که آن را وارد فایل کند،‌این دو هزینه. بعد از این که آن شخص اصلاحات را انجام داد، تازه باید پرینت بگیرند و حاصل ویرایش انجام شده را ببینند و این سه هزینه. در حالی که با بلد بودن تایپ سریع این مشکلتان حل می شود.

منبع درآمد خوب

هر زمان که اوضاع اقتصادی شما به هم ریخت، هنر و مهارتی دارید که به کمک آن می توانید، بدون نیاز به سرمایه، کمک هزینه زندگی خود را تامین کنید.

برای عضویت رایگان در این دوره کافی است از اینجا مستقیم وارد کلاس شوید یا درخواست عضویت رایگان خود را در ایتا برای ما ارسال کنید. این دوره را در تلگرام نداریم.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
11 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

[…] تایپ سریع: اطلاعات دوره | هزینه: رایگان | درخواست عضویت در: ایتا  –  تلگرام | […]

سید احمد

سلام جناب استاد
به لحاظ عملی امکانش است که در مرحله ی تایپ کردن به نقطه ای برسیم که نیاز به نگاه کردن به صفحه ی مانیتور نباشه؟؟

حسینی

* حسینی:
سلام.خداقوت
عارضم ک تو کامپیوترم نرم افزار رپید تایپینگ بخش فارسیش کار نمیکنه، انگشتام زیادی بلندن و کلیدای کیبورد هم زیادی سفت شدن وبه سختی میتونم تایپ کنم..
این مشکلات قابل حل شدن هستن.؟

محمد مهدی

سلام استاد عزیز بسیار متشکر از لطف شما بسیار متشکر از شما که ترس وحشت از غول تایپ کردن خصوصا تایپ ده انگشتی رو باعث شدید شکست بدم باعث شدید یکی از موانعی که باعث شده بود پایان نامه من به تاخیر بیافته خدا رو شکر و ممنون ازشما  

محمد مهدی اقاخانی

سلام استاد عزیز بسیار سپاس از شما هیچ وقت فکر نمی کردم من بتونم تایپ کنم واقعا رویا بود ولی الان  به راحتی تایپ ده انگشتی رو یادت گرفتم

سلمانی

سلام استاد دوره مفیدی بود البته متاسفانه بنده نتونستم تمومش کنم چون سیستم به مشکل خورد ،سوالم اینه که کیبورد کامپیوتر با موبایل متفاوته و در حال حاضر وسیله ارتباطی غالبا موبایل هست ،ایا تسلط بر کیبورد کامپیوتر کافی هست ؟

فهرست
11
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x