دوره اسلام و مسیحیت مقایسه ای

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. دوره‌های آموزشی
  4. chevron_right
  5. دوره اسلام و مسیحیت مقایسه ای

از نزدیک به هشت میلیارد جمعیت دنیا(مشاهده آمار زنده جمعیت دنیا)، ۳۲ درصد مسیحی هستند، ۲۳ درصد مسلمان، ۱۱ درصد هندو و … . یعنی رقابت جدی ای بین اسلام و مسیحیت وجود دارد. این آمار به شدت در حال تغییر است. مراکز علمی آماری مسیحی پیشگویی می کنند که در سال ۲۰۵۰، اسلام در اکثر کشورهای مسیحی فراگیر می شود. به طوری که در انگلستان، مسیحیت یک اقلیت خواهد شد. این یعنی هم ما مسلمانان باید بیشتر و بهتر باورهای خود را یاد بگیریم و هم مسیحیان بتوانند اسلام را بیاموزند. بهترین روش این کار هم یادگیری اسلام و مسیحیت به صورت مقایسه ای در موضوعات مختلف است. ما برای اولین بار، این دوره را در فضای مجازی برگزار کرده ایم، تا مختصرترین، مفیدترین و کاربردی ترین مباحث مربوط به این دو دین الهی بزرگ یعنی اسلام و مسیحیت را به صورت مقایسه ای یاد بگیرید.

با شرکت در این دوره، دیدگاهتان نسبت به اسلام و مسیحیت، کاملا دگرگون خواهد شد

عضویت رایگان پس از اتمام توضیحات، در انتهای همین صفحه..

چگونه در این دوره شرکت کنم؟

انتخاب دوره

ابتدا توضیحات همین صفحه را کامل بخوانید تا از ارزش و ویژگی های فوق العاده ی این دوره با خبر شوید مشورت برای انتخاب.. پس از تصمیم برای عضویت در این دوره ،‌ از پایین همین صفحه به ما پیام بدهید تا لینک کلاس را به شما تقدیم کنیم. دقت کنید اگر مشخصات خواسته شده را ارسال نکنید، لینک کلاس داده نمی شود.

اتمام دوره

بعد از دریافت لینک وارد کانال مربوط به کلاس بشوید. به ابتدای کانال رفته و از درس اول به ترتیب شروع کنید به گوش کردن دروس. تا یک درس تمام نشده سراغ درس بعدی نروید. همه درس ها را تمام کنید و سپس وارد مرحله آزمون شوید.

از سیر مطالعاتی اسلام و مسیحیت هم غافل نشوید.

آزمون

بعد از اتمام درس ها، وارد صفحه آزمون مربوط به دوره بشوید و به تست های چهار گزینه ای ای که به شما تقدیم می شود،‌ پاسخ بدهید. پس از اتمام آزمون،‌ پیامی به شما داده می شود که با توجه به امتیازی که به دست می آورید، ممکن است حاوی جایزه یا پیام دیگری به شما باشد. ورود به صفحه آزمون.

کاربردی، رایگان، علمی و مفید

flag

کاربردی و مفید

در این دوره به سراغ مباحثی می رویم که کاربردی است. به طوری که حتی اگر شما در طول عمرتان یک مسیحی را هم ندیدید، این مباحث برایتان مفید بوده باشد. نکات کلیدی و مواردی که در تقویت بنیان های اعتقادی شما موثر است را برایتان می گوییم.

phonelink

رایگان با ارزش عالی

این دوره با این که ۱۶ جلسه است، اما به صورت کاملا رایگان برای شما برگزار می شود. شما می توانید بدون هزینه یکی از بهترین دوره های آموزشی اعتقادی را بگذرانید. از لحاظ ارزش مباحث کافی است بدانید که با همین مباحث ده ها مسیحی، مسلمان شده اند و نکاتی که در این دوره آموزشی گفته می شود، هم مستند و علمی است و هم حاصل تجربه ساعت ها گفتگو با عزیزان مسیحی است.

آموزش آسان و سریع

هدف ما این است که خیلی سریع و آسان به مقصد برسید. شما را درگیر نکات پیچیده و سخت نمی کنیم. همه به نحوی گرفتارند. برای همین باید بسیار مطالب را سهل الوصول و آسان کرد. ما هم همین کار را کرده ایم. در عین این که در متد آموزشی خود، از اصول علمی دور نشده ایم.

قابلیت بی نظیر این دوره:

اولین، کامل ترین و تنها دوره آموزشی اسلام و مسیحیت مقایسه ای در فضای مجازی

عضو بعدی کلاس، شما باشید..

۰
دانش آموخته های مجازی این دوره
۰
دانش آموخته های حضوری این دوره

بستر آموزشی آسان

دوره اسلام و مسیحیت مقایسه ای، هم در شبکه اجتماعی ایتا  و هم در شبکه اجتماعی تلگرام در دسترس شماست.

 

ساده و راحت عضو شوید

به سادگی می توانید در این دوره عضو شوید. هیچ پیچیدگی خاصی ندارد. کافی است از پایین همین صفحه مشخصات خودتان را برای ما بفرستید.

محتوای علمی و تجربی

محتوای دوره علاوه بر این که بر اساس مبانی و متدهای علمی است، سعی شده مبتنی بر تجربه ای باشد که در طی آموزش های حضوری این موضوع به دست امده است. تلفیق علم و تجربه در این دوره، محتوای دوره را به نیاز میدانی شما نزدیک تر می کند.

فایل ها را آسان دریافت کنید

فایل های کلاس به صورت صوتی در کانال دوره قرار داده می شود. این فایل ها، کم حجم و به صورت قطعات ده الی بیست دقیقه ای هستند تا به راحتی قابل دانلود باشند.

شما هم می توانید شرکت کنید

هدف اصلی آموزش های ما تربیت افرادی است که در زمینه هدایت بخشی دیگران بتوانند شخصیت های موثری باشند. بدون نیاز به مدرک خاص یا محدود بودن به تحصیلات یا تخصص ویژه. آموزش ما برای همه است. پس شما هم می توانید شرکت کنید.

هماهنگی برنامه کلاس با وقت شما

ما فایل های صوتی دوره را در کلاس قرار می دهیم، برنامه ریزی این که شما بخواهید چه مقدار وقت خود را به گوش کردن مباحث اختصاص بدهید، کاملا دست خودتان است. پیشنهاد ما این است که حداقل روزی یک ساعت وقت بگذارید. اما انتخاب زمان بیشتر یا این که چه ساعتی مباحث را گوش کنید با خود شماست.

یک گروه جهاد مجازی داریم. جهاد علمی و فی سبیل الله، در فضای مجازی.. شما هم می توانید جهادگر علمی باشید..

با این دوره می توانید ۳ گروه را هدایت کنید

به نموداری که گذاشته ایم دقت کنید. این میزان رشد مسلمانان در آینده است.
این یعنی هر چه رو به جلو می رویم، آشنایی با مباحث بین اسلام و مسیحیت،  ضروری تر می شود. شما دلتان نمی خواهد در مسلمان کردن تعدادی از جمعیت دنیا سهیم باشید؟ شما با این دوره می توانید در هدایت سه گروه سهیم باشید:
  1. مسیحیانی که به اسلام علاقمندند.
  2. مسلمانانی که تحت تاثیر شبهات مسیحیت قرار گرفته اند.
  3. مسیحیانی که به دلیل اشکالات مسیحیت، ملحد شده اند.

 

اجر معنوی برگزاری دوره اسلام و مسیحیت مقایسه ای را به مادر حضرت مهدی(عج)، بانو نرجس خاتون سلام الله علیها هدیه می کنیم.
شما نیز به همین نیت دوره اسلام و مسیحیت مقایسه ای را به دیگران معرفی کنید و در این اجر معنوی سهیم باشید.

۱۶ جلسه آموزش اسلام و مسیحیت به صورت مقایسه ای

با مسیحیت در یک دوره عمومی آشنا شوید

متن کامل عهدین

بعد از گذراندن دو سوم مباحث دوره، متن کتاب مقدس را نیز در اختیار شما می گذاریم.

نرم افزارهای کمکی

نرم افزارهایی که در پژوهش و مطالعات بیشتر به شما کمک می کند، در اختیارتان قرار می گیرد.

سیر مطالعاتی

سیر مطالعاتی اختصاصی هم در زمینه قرآن و عهدین و هم در زمینه اسلام و مسیحیت تقدیمتان می شود.

راهنمایی اختصاصی

برای عزیزانی که به صورت ویژه فعالیت کنند، راهنمایی های اختصاصی خواهیم داشت.

برخی از سرفصل های دوره

به معلمینی که دانش آموز مسیحی دارند، دوره مکمل «کارگاه تربیت اعتقادی» را نیز پیشنهاد می کنیم. این دوره برای دبیران آموزش و پرورش و والدینی که دانش آموز یا نوجوان با گرایش های مسیحیت دارند، مفید است.
در کارگاه تربیت اعتقادی دانش آموزان، تکنیک ها و روش هایی عالی، روانشناسانه و پیشرفته برای تربیت اعتقادی دانش آموزان و فرزندان شما ارائه می شود. تکنیک ها و نکات ناب این کارگاه که با رویکرد عملی و کاربردی گفته می شود را در کمتر جایی می توانید پیدا کنید.

آشنایی با مسیحیت به درد چه کسانی می خورد؟

طلاب عزیز و علمای بزرگوار

طلاب و مبلغینی که می خواهند به صورت تخصصی در امر تبلیغ موفق باشند، گذراندن این دوره برای آن ها ضروری است. گاهی در منبرها و سخنرانی به دلیل آشنا نبودن علما با مسیحیت، اشتباهات فاحشی مشاهده می شود که اصلا زیبنده نیست. بنا بر این حتی اگر قصد تبلیغ برای مسیحیت هم وجود نداشته باشد، آشنایی با مسیحیت موضوعی ضروری است.

اساتید بزرگوار دانشگاه و دانشجویان عزیز

اساتید معزز دانشگاه و نیز دانشجویان عزیز در رشته های مختلف از فیزیک گرفته تا شاخه های مختلف روان شناسی، جامعه شناسی و … آشنایی با مسیحیت برایشان ضروری است. وقتی ندانیم فلان نظریه پرداز مسیحی، بر چه اساس و مبنای اعتقادی نظریه اش را بنا کرده است، نمی توانیم درک درستی از دیدگاه های او داشته باشیم. این دوره مسائل پایه ای مسیحیت مانند آشنایی با کتاب مقدس و اصول اعتقادات مسیحیت و … را برای شما روشن می کند.

دانشجویان بورسیه

دانشجویان مسلمان عزیزی هستند که برای بورس های تحصیلی در خارج از کشور به ادامه تحصیل می پردازند. چه در ارتباط با اساتید مسیحی و چه در ارتباط با سایر دوستان و جامعه ای که در آن قرار دارند، یک دانشجوی مسلمان باید هم با مسیحیت به خوبی آشنا باشد و هم با اسلام. بستر این آشنایی در دوره ما به رایگان فراهم است.

مترجمین و نویسندگان

اگر در یک کتاب فروشی نگاه مختصری بکنید می بینید که اغلب آثار موجود ترجمه هستند. به خصوص رمان های جذابی که ترجمه و با شمارگان بالا منتشر می شوند، اغلب از نویسندگان مسیحی هستند. اگر مترجمین ما با مسیحیت آشنا باشند، می توانند هم ترجمه دقیق و بهتری داشته باشند و هم نسبت به نکات منفی این اثار توجه کافی داشته باشند. یک مترجم باید نسبت به تغذیه فرهنگی مردم خود، تعهد داشته باشد. ما در این دوره به رایگان در خدمت همه مترجمین عزیز هستیم و حتی آنان را رایگان راهنمایی می کنیم.

هم وطنان مقیم خارج

هم وطنان ایرانی زیادی داریم که در خارج از ایران به دلایل مختلف اقامت دارند. این دوره آموزشی به آنان کمک می کند تا هم نسبت به تحکیم پایه های ایمانی خانواده خود بهتر عمل کنند و هم محیطی که در آن قرار دارند را از حیث اعتقادی بهتر بشناسن و در تعاملات نیز بهتر عمل کنند. برای این دسته از عزیزانی که این دوره را بگذرانند، راهنمایی های تخصصی بیشتری نیز با توجه به کشور مقصدشان خواهیم داشت.

مسافران بین المللی

افرادی که پیوسته در سفرهای بین المللی هستند، مانند مهمانداران هواپیماها، ملوانان کشتی ها و … با عزیزان مسیحی زیاد در ارتباط خواهند بود. زیبنده یک مسلمان نیست که در ارتباط با یک فرد مسیحی، اطلاعاتش از دین خودش کمتر از او باشد. به همین دلیل این دوره را به همه این عزیزان توصیه می کنیم.

برای عضویت رایگان در این دوره، تصویر کارت ملی، همراه با عنوان رشته و مقطع تحصیلی، دین، مذهب و شهر محل سکونت خود را برای ما ارسال کنید. 

تاکید: عضویت رایگان در این دوره بدون ارسال تصویر کارت ملی، امکان پذیر نیست.

ارسال درخواست عضویت:

Telegram
account_circle
پیام رسان ایتا
WhatsApp
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
12 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
فریبا

عالی بود
سپاس فراوان استاد

جعفری

سلام
هرآنچه که درمورد دوره ی اسلام و مسیحیت مقایسه ای وعده داده بودید ، صحت داره.
این دوره شناخت افراد را نسبت به هر دو دین اسلام و مسیحیت به شکل قابل توجهی افزایش میده.
این دوره برای کسایی که شناختشون فقط کتابای درسی بوده، ی جورایی مثل صفر تا صد شناخت نسبت به ۲دین عمل میکنه .
راستی! من همه مطالبتون را توی دفترهام یادداشت کردم(100% مطالب را به همراه تمامی آیات قرآن و عبارات عهدین) ۲دفتر معمولی 100برگ را پر کردم، فقط برای 11درس:))
.
این حقیر ک واقعا بهره بردم.
دمتون گرم، خدا خیرتون بده.

پاکدل

با سلام و عرض ادب
دوره اسلام و مسیحیت واقعا بی نظیر بود…خلا اینگونه برنامه های حیاتی همیشه حس میشد و می شود ولی با همت و علم استاد بحمدلله این مسیر اغاز شد و ان شاالله مداوم باشه…
چند پیشنهاد جهت بهبود کار که البته نافی ارزشمند بودن دوره نمی باشد…
1.به دلیل کمبود وقت امکان یادداشت کردن مطالب رو نداشتم..و احتمالا خیلی از دانش اموختگان با این مساله روبرو هستن..اگر امکانش هست فایل پی دی اف مطالب ویدیوهای استاد هم در گروه گذاشته شود…نه تنها برای این دوره بلکه برای دوره های دیگری مانند دوره ایمان..
2.بررسی شبهاتی که از طرف مسیحیت علیه اسلام و قران وجود داره..بررسی کلیپ هایی که در یو تیوب از طرف مسیحیت علیه اسلام و قران تولید شده و یا جوابگویی به کتب موجود مسیحیت علیه قران…

میریونسی

سلام خدا له شما توفیق دهد ، عالی بود .ممنونم

مریم قودجانی

سلام دوره بسیار خوبی بود ولی من نیاز دارم به دوره های تخصصی اسلام و مسیحییت زیرا با مسیحییان گفتگو دارم مباحث خیلی زیادی پیش میاد که شما هنوز نگفتید امیدوارم دوره های تخصصی شما هم زودتر تشکیل بشه
خیلی ممنونم و متشکر از شما

مها اوستا

سلام و رحمت خدا بر استاد طباطبایی .
واقعا مباحث عالی بود ، خصوصا مستند کردن نقدها به آیات کتاب مقدس و کاربردی بودن مطالب . خداوند خیر دنیا و آخرت به شما عنایت بفرماید . استاد لطفا لطفا کلاس های تکمیلی را هم قرار بدهید ،بنده سخت مشتاق پیگیری مطالبتان هستم

ممبر تلگرام

مرسی خیلی خوب بود

مرتضی نصرالهی

سلام علیکم
دوره بسیار خوب و قابل استفاده بود و دیدگاه روشنگری نسبت به ابعاد دین مسیحیت داشت و استاد بسیار با تسلط مباحث را ارائنمودند انشالله بتوانم در دیگر دوره ها هم بهره مند شوم. خداوند به توفیقات استاد بیافزایند

مرتضی نصرالهی

سلام علیکم دوره اسلام و مسیحیت مقایسه ای خیلی جالب و کاربردی بود از استاد محترم جناب آقای طباطبایی کمال تشکر را دارم .

نیکو

با سلام

دوره خیلی خوبی هست مطالب کاملا رسا و قابل فهم ارایه میشود و برای من جذاب هست

مرتضی نصرالهی

سلام علیکم
من در دوره مسیحیت مقایسه شرکت نمودم و مباحث راخلاصه نویسی می کردم. بسیار مفید بود
ممنون از دوستان و بخصوص جناب استاد طباطبایی

فاطمه حسینی

سلام، دوره اسلام و مسیحیت برای من خیلی مفید بود، جا دارد مباحث تخصصی در دوره تخصصی هم ارایه شود. اجر کریمانه و توفیقات روز افزون برای دست اندرکاران این دوره را از خداوند منان خواستارم

فهرست
12
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x