دوره آموزشی الهیات معاصر

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. دوره‌های آموزشی
  4. chevron_right
  5. دوره آموزشی الهیات معاصر

دانش های مختلف در طول زمان در شاخه ها و گرایش های گوناگونی گستردگی می یابند. یکی از این دانش ها، دانش الهیات است. الهیات امروزه در دو شاخه الهیات کلاسیک یا همان کلام قدیم و الهیات معاصر یا همان کلام جدید بررسی می شود. در این دوره آموزشی تمرکز ما بر الهیات جدید است که موضوعات فرعی آن در حوزه کلام جدید و فلسفه دین به مخاطبان عزیز تقدیم می شود. تلاش شده است تا این مباحث ساده سازی شده و در عین حال با جامعیت به شما تقدیم بشود. برای آگاهی از موضوعات فرعی این دوره آموزشی و این که بدانید در این دوره به طور خاص چه مباحثی را مطرح می کنیم، به قسمت سرفصل های دوره در همین صفحه مراجعه کنید.

با شرکت در این دوره، با سرچشمه بسیاری از شبهات جدیدی که علیه دین مطرح می گردد و نیز نقدهای آن آشنا می شوید.

عضویت رایگان پس از اتمام توضیحات، در انتهای همین صفحه..

چگونه در این دوره شرکت کنم؟

انتخاب دوره

ابتدا توضیحات همین صفحه را کامل بخوانید تا از ارزش و ویژگی های فوق العاده ی این دوره با خبر شوید مشورت برای انتخاب.. پس از تصمیم برای عضویت در این دوره ،‌ از پایین همین صفحه به ما پیام بدهید تا لینک کلاس را به شما تقدیم کنیم. دقت کنید اگر مشخصات خواسته شده را ارسال نکنید، لینک کلاس داده نمی شود.

اتمام دوره

بعد از دریافت لینک وارد کانال مربوط به کلاس بشوید. به ابتدای کانال رفته و از درس اول به ترتیب شروع کنید به گوش کردن دروس. تا یک درس تمام نشده سراغ درس بعدی نروید. همه درس ها را تمام کنید و سپس وارد مرحله آزمون شوید.

از سیر مطالعاتی دوره الهیات معاصر هم غافل نشوید.

آزمون

بعد از اتمام درس ها، وارد صفحه آزمون مربوط به دوره بشوید و به تست های چهار گزینه ای ای که به شما تقدیم می شود،‌ پاسخ بدهید. پس از اتمام آزمون،‌ پیامی به شما داده می شود که با توجه به امتیازی که به دست می آورید، ممکن است حاوی جایزه باشد یا پیام دیگری به شما داده شود. ورود به صفحه آزمون.

کاربردی، رایگان، علمی و مفید

flag

کاربردی و مفید

در این دوره به سراغ مباحثی می رویم که کاربردی است. به طوری که موضوعات تخصصی الهیات معاصر را به خوبی بشناسید و آن ها را بتوانید تحلیل کنید. موضوعات فرعی ای که اولویت کمتری دارند را مطرح نمی کنیم.

phonelink

رایگان با ارزش عالی

این دوره با این که ۱۰ جلسه است، اما به صورت کاملا رایگان برای شما برگزار می شود. شما می توانید بدون هزینه یکی از بهترین دوره های آموزشی اعتقادی را بگذرانید. از لحاظ ارزش مباحث کافی است بدانید که با همین دوره پیشینه فکری بسیاری از روشنفکران برجسته معاصر و آبشخور اندیشه های انحرافی آنان را خواهید شناخت. هم مستند و علمی است و هم حاصل تجربه ساعت ها پژوهش و مطالعات گسترده.

آموزش آسان و سریع

هدف ما این است که خیلی سریع و آسان به مقصد برسید. شما را درگیر نکات پیچیده و سخت نمی کنیم. همه به نحوی گرفتارند. برای همین باید بسیار مطالب را سهل الوصول و آسان کرد. ما هم همین کار را کرده ایم. در عین این که در متد آموزشی خود، از اصول علمی دور نشده ایم.

قابلیت بی نظیر این دوره:

جامع ترین دوره آموزشی الهیات معاصر، با رویکردی کاربردی برای کسانی که می خواهند در پاسخ به شبهات موفق تر باشند.

عضو بعدی کلاس، شما باشید..

۰
دانش آموخته های مجازی این دوره

بستر آموزشی آسان

دوره الهیات معاصر، هم در شبکه اجتماعی ایتا  و هم در شبکه اجتماعی تلگرام در دسترس شماست.

 

ساده و راحت عضو شوید

به سادگی می توانید در این دوره عضو شوید. هیچ پیچیدگی خاصی ندارد. کافی است از پایین همین صفحه مشخصات خودتان را برای ما بفرستید.

محتوای علمی مبتنی بر نظریات جدید

محتوای دوره علاوه بر این که بر اساس مبانی و متدهای علمی است، سعی شده مبتنی بر پژوهش های جدیدی باشد که در این موضوع به دست امده است. تلفیق علم کلاسیک و دانش جدید در این دوره، محتوای دوره را به نیاز شما به دانستن جدیدترین نظریات در این حوزه نزدیک تر می کند.

فایل ها را آسان دریافت کنید

فایل های کلاس به صورت صوتی در کانال دوره قرار داده می شود. این فایل ها، کم حجم و به صورت قطعات ده الی بیست دقیقه ای هستند تا به راحتی قابل دانلود باشند.

شما هم می توانید شرکت کنید

هدف اصلی آموزش های ما تربیت افرادی است که در زمینه هدایت بخشی دیگران بتوانند شخصیت های موثری باشند. بدون نیاز به مدرک خاص یا محدود بودن به تحصیلات یا تخصص ویژه. آموزش ما برای همه است. پس شما هم می توانید شرکت کنید. الهیات معاصر را یاد بگیرید حتی اگر فلسفه نمی دانید یا تحصیلات عالیه ندارید.

هماهنگی برنامه کلاس با وقت شما

ما فایل های صوتی دوره را در کلاس قرار می دهیم، برنامه ریزی این که شما بخواهید چه مقدار وقت خود را به گوش کردن مباحث اختصاص بدهید، کاملا دست خودتان است. پیشنهاد ما این است که حداقل روزی یک ساعت وقت بگذارید. اما انتخاب زمان بیشتر یا این که چه ساعتی مباحث را گوش کنید با خود شماست.

امکانات دوره

در این دوره مجازی چه فایل هایی را دریافت می کنید؟

صوت دروس

فایل های صوتی مباحث استاد در قطعات ده و بیست دقیقه ای

نرم افزارهای کمکی

نرم افزارهایی که در پژوهش و مطالعات بیشتر به شما کمک می کند، در اختیارتان قرار می گیرد.

سیر مطالعاتی

برای این دوره یک سیر مطالعاتی اختصاصی هم در سایت اینفورس داریم که فایل منابع مطالعاتی به رایگان در اختیار شما قرار داده می شود.

فیلم، عکس و مستندات

فیلم های مستند، تصاویر مرتبط با دروس و هر گونه فایل کمک آموزشی که در یادگیری شما کمک شایانی داشته باشد، به شما تقدیم می شود.

یک گروه جهاد مجازی داریم. جهاد علمی و فی سبیل الله، در فضای مجازی.. شما هم می توانید جهادگر علمی باشید..

اجر معنوی برگزاری دوره الهیات معاصر را به شهید عزیز، سردار علم و فناوری، شهید محسن فخری زاده رحمه الله علیه هدیه می کنیم.
شما نیز به همین نیت دوره الهیات معاصر را به دیگران معرفی کنید و در این اجر معنوی سهیم باشید.

با این دوره می توانید ۳ گروه را هدایت کنید

آشنایی با مبانی الهیات معاصر، برای هر مسلمان آگاهی، ضروری است.
شما با این دوره می توانید در کمک به سه گروه سهیم باشید:

مسلمانانی که می خواهند موضع اسلام را با کلام جدید و فلسفه دین بشناسند.

کسانی که تحت تاثیر شبهات روشنفکران غرب زده هستند.

کسانی که تصور می کنند برای داشتن دین بهتر، ‌باید اطلاعات به روزتری از مبانی معرفت دینی داشته باشند.

 

تصویر برخی از روشنفکران دگراندیش که در این دوره با مبانی فکری آنان آشنا می شوید.

برخی از سرفصل های دوره

برای استفاده بیشتر از این دوره پیشنهاد می کنم،‌ابتدا «دوره شبهه شناسی» را بگذرانید و سپس دوره «اسلام و مسیحیت مقایسه ای» را. این دوره در مرحله سوم بعد از دو دوره مزبور پیشنهاد می شود.

سوالات متداول

دوره الهیات معاصر به درد چه کسانی می خورد؟

طلاب عزیز و علمای بزرگوار

طلاب و مبلغینی که می خواهند به صورت تخصصی در امر تبلیغ موفق باشند، گذراندن این دوره برای آن ها ضروری است. این مباحث در پاسخ به شبهات جدید و فهم مبانی دینی معاصر،‌ کمک شایانی می کند.

اساتید بزرگوار دانشگاه و دانشجویان عزیز

اساتید معزز دانشگاه و نیز دانشجویان عزیز در رشته های مختلف از فیزیک گرفته تا شاخه های مختلف روان شناسی، جامعه شناسی و … آشنایی با مبانی فلسفه دین و کلام جدید برایشان ضروری است. وقتی ندانیم فلان روان شناس یا جامعه شناس، بر چه اساس و مبنای اعتقادی نظریه اش را بنا کرده است، نمی توانیم درک درستی از دیدگاه های او داشته باشیم. این دوره مسائل پایه ای الهیات معاصر را برای شما روشن می کند.

دانشجویان بورسیه

دانشجویان مسلمان عزیزی هستند که برای بورس های تحصیلی در خارج از کشور به ادامه تحصیل می پردازند. چه در ارتباط با اساتید و چه در ارتباط با سایر دوستان و جامعه ای که در آن قرار دارند، یک دانشجوی مسلمان باید با مبانی تفکرات دینی معاصر آشنا باشد. بستر این آشنایی در دوره ما به رایگان فراهم است.

مترجمین و نویسندگان

اگر در یک کتاب فروشی نگاه مختصری بکنید می بینید که اغلب آثار موجود ترجمه هستند. به خصوص رمان های جذابی که ترجمه و با شمارگان بالا منتشر می شوند، اغلب از نویسندگانی هستند که آثار خود را بر مبنای نسبی گرایی و پست مدرنیسم منتشر می کنند. اگر مترجمین ما با این مبانی آشنا باشند، می توانند هم ترجمه دقیق و بهتری داشته باشند و هم نسبت به نکات منفی این اثار توجه کافی داشته و آثار مخرب و کتاب های آلوده را ترجمه نکنند. یک مترجم باید نسبت به تغذیه فرهنگی مردم خود، تعهد داشته باشد. ما در این دوره به رایگان در خدمت همه مترجمین عزیز هستیم و حتی آنان را رایگان راهنمایی می کنیم.

هم وطنان مقیم خارج

هم وطنان ایرانی زیادی داریم که در خارج از ایران به دلایل مختلف اقامت دارند. این دوره آموزشی به آنان کمک می کند تا هم نسبت به تحکیم پایه های ایمانی خانواده خود بهتر عمل کنند و هم محیطی که در آن قرار دارند را از حیث اعتقادی بهتر بشناسن و در تعاملات نیز بهتر عمل کنند. برای این دسته از عزیزانی که این دوره را بگذرانند، راهنمایی های تخصصی بیشتری نیز با توجه به کشور مقصدشان خواهیم داشت.

برای عضویت رایگان در این دوره، مشخصاتتان شامل نام و نام خانوادگی، عنوانِ رشته و مقطعِ تحصیلی، دین، مذهب و شهر محل سکونت خود را برای ما ارسال کنید. 

تاکید: عضویت در این دوره بدون ارسال مشخصات، امکان پذیر نیست.

ارسال درخواست عضویت:

Telegram
account_circle
پیام رسان ایتا
WhatsApp

دوره های دیگر ما را هم ببینید:

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
مهران

من این دوره را پسندیدم. عالی بود. فقط بقیه جلساتش رو هم ادامه بدین.

فهرست
1
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x