کارگاه تربیت اعتقادی دانش آموزان

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. دوره‌های آموزشی
  4. chevron_right
  5. کارگاه تربیت اعتقادی دانش آموزان

کارگاه تربیت اعتقادی دانش آموزان، دوره آموزشی‌ای است که شما را برای یاری کردن نوجوانان آماده می کند. در حال حاضر بیش از ۱۴ میلیون دانش آموز در سرتاسر ایران مشغول تحصیل هستند. اکثریت این دانش آموزان شیعه دوازده امامی هستند. اما از اقلیت های دینی و مذهبی نیز در بین آنان وجود دارد. در برخی استان های کشور، گاهی یک کلاس به طور کامل متعلق به اقلیت های دینی یا مذهبی است و شیعیان در اقلیت قرار دارند. به عنوان مثال در بسیاری از مناطق ضریب رشد دانش آموزان اهل سنت ۴ و شیعیان ۱٫۷ است و بر اساس برخی از آمارها در سال ۹۲ اعلام شد تعداد دانش آموزان ابتدایی شیعه و اهل سنت برابر بوده اند. فارغ از صحت و سقم این آمار، مساله فراگیری که وجود دارد این است که بسیاری از معلمین گرامی در کلاس های خود، با دانش آموزانی مواجه می شوند که شیعه نیستند و سوالاتی دینی دارند. یا گاه همه دانش آموزان شیعه هستند اما تحت تاثیر شبکه های اجتماعی یا ماهواره، دچار شبهاتی از دیگر اقلیت های دینی یا مذهبی می شوند که لازم است به سوال آنان پاسخ منطقی و قانع کننده ای داده شود. در این گونه موارد باید چگونه عمل کرد. دوره آموزشی کارگاه تربیت اعتقادی به معلمان عزیز کمک می کند تا راهکار صحیحی را در این گونه موارد به کار بگیرند. این کارگاه برای والدین دانش آموزان و فعالان حلقات صالحین و کلیه کسانی که با نوجوانان سر و کار دارند نیز مفید است.

کارگاه تربیت اعتقادی دانش آموزان، روش پاسخ به سوالات اعتقادی و ادیانی نوجوانان را به شما یاد می دهد.

عضویت رایگان پس از اتمام توضیحات، در انتهای همین صفحه..

چگونه در کارگاه تربیت اعتقادی دانش آموزان شرکت کنم؟

انتخاب دوره

ابتدا توضیحات همین صفحه را کامل بخوانید تا از ارزش و ویژگی های فوق العاده ی این دوره با خبر شوید مشورت برای انتخاب.. پس از تصمیم برای عضویت در این دوره ،‌ از پایین همین صفحه به ما پیام بدهید تا لینک کلاس را به شما تقدیم کنیم. دقت کنید اگر مشخصات خواسته شده را ارسال نکنید، لینک کلاس داده نمی شود.

اتمام دوره

بعد از دریافت لینک وارد کانال کارگاه تربیت اعتقادی دانش آموزان بشوید. به ابتدای کانال رفته و از درس اول به ترتیب شروع کنید به گوش کردن دروس. تا یک درس تمام نشده سراغ درس بعدی نروید. همه درس ها را تمام کنید و سپس وارد مرحله آزمون شوید.

آزمون

بعد از اتمام درس ها، وارد صفحه آزمون مربوط به دوره بشوید و به تست های چهار گزینه ای ای که به شما تقدیم می شود،‌ پاسخ بدهید. پس از اتمام آزمون،‌ پیامی به شما داده می شود که با توجه به امتیازی که به دست می آورید، ممکن است حاوی جایزه یا پیام دیگری باشد. ورود به صفحه آزمون.

کاربردی، رایگان، علمی و مفید

flag

کاربردی و مفید

در کارگاه تربیت اعتقادی دانش آموزان به سراغ مباحثی می رویم که کاربردی است. به طوری که حتی اگر شما در اطلاعات مذهبی هم تخصص زیاد نداشته باشید، باز هم می توانید بهترین تدبیر، نسبت به سوالات دینی و اعتقادی نوجوان یا دانش آموز خود را داشته باشید. نکات کلیدی و مواردی که در تقویت واکنش شما نسبت به سوالات اعتقادی نوجوانان موثر است را برایتان می گوییم.

phonelink

رایگان با ارزش عالی

این دوره با این که هفت جلسه است، اما به صورت کاملا رایگان برای شما برگزار می شود. شما می توانید بدون هزینه یکی از بهترین دوره های آموزشی اعتقادی را برای کمک به نوجوانان خود بگذرانید. از لحاظ ارزش مباحث کافی است بدانید که بخشی از مباحث این دوره آموزشی برای بسیاری از معلمان مدارس تیزهوشان تهران، ارائه شده و مورد استقبال قرار گرفته است. نکاتی که در این دوره آموزشی گفته می شود، هم مستند و علمی است و هم حاصل تجربه مشاوره و گفتگوهای متعدد با معلمین و نیز دانش آموزان عزیز است.

آموزش آسان و سریع

هدف ما این است که خیلی سریع و آسان به مقصد برسید. شما را درگیر نکات پیچیده و سخت نمی کنیم. همه به نحوی گرفتارند. برای همین باید بسیار مطالب را سهل الوصول و آسان کرد. ما هم همین کار را کرده ایم. در عین این که در متد آموزشی خود، از اصول علمی دور نشده ایم.

قابلیت بی نظیر این دوره:

اولین، کامل ترین و تنها کارگاه تربیت اعتقادی دانش آموزان در فضای مجازی

عضو بعدی کلاس، شما باشید..

۰
دانش آموخته های مجازی این دوره
۰
دانش آموخته های حضوری این دوره

بستر آموزشی آسان

دوره کارگاه تربیت اعتقادی، هم در شبکه اجتماعی ایتا  و هم در شبکه اجتماعی تلگرام در دسترس شماست.

 

ساده و راحت عضو شوید

به سادگی می توانید در این دوره عضو شوید. هیچ پیچیدگی خاصی ندارد. کافی است از پایین همین صفحه مشخصات خودتان را برای ما بفرستید.

محتوای علمی و تجربی

محتوای دوره علاوه بر این که بر اساس مبانی و متدهای علمی است، سعی شده مبتنی بر تجربه ای باشد که در طی آموزش های حضوری این موضوع به دست امده است. تلفیق علم و تجربه در این دوره، محتوای دوره را به نیاز میدانی شما نزدیک تر می کند.

فایل ها را آسان دریافت کنید

فایل های کارگاه تربیت اعتقادی دانش آموزان به صورت صوتی در کانال دوره قرار داده می شود. این فایل ها، کم حجم و به صورت قطعات ده الی بیست دقیقه ای هستند تا به راحتی قابل دانلود باشند.

شما هم می توانید شرکت کنید

هدف اصلی آموزش های ما تربیت افرادی است که در زمینه هدایت بخشی دیگران بتوانند شخصیت های موثری باشند. بدون نیاز به مدرک خاص یا محدود بودن به تحصیلات یا تخصص ویژه. آموزش ما برای همه است. پس شما هم می توانید شرکت کنید.

هماهنگی برنامه کلاس با وقت شما

ما فایل های صوتی دوره را در کلاس قرار می دهیم، برنامه ریزی این که شما بخواهید چه مقدار وقت خود را به گوش کردن مباحث اختصاص بدهید، کاملا دست خودتان است. پیشنهاد ما این است که حداقل روزی یک ساعت وقت بگذارید. اما انتخاب زمان بیشتر یا این که چه ساعتی مباحث را گوش کنید با خود شماست.

یک گروه جهاد مجازی داریم. جهاد علمی و فی سبیل الله، در فضای مجازی.. شما هم می توانید جهادگر علمی باشید..

در کارگاه تربیت اعتقادی دانش آموزان به پاسخ سوالات زیر می رسید

بهترین تکنیک های پاسخ به شبهات نوجوانان چیست؟

فرزندی که در ایمان به خدا شک و تردید دارد را چگونه راهنمایی کنم؟

چه کار کنم که فرزندم در این دوره آخر الزمان جذب فرقه ها و گروه های انحرافی نشود؟

سوالات اعتقادی و سخت فرزندم را چگونه پاسخ بدهم؟

اگر بخواهم فرزندم قرآن بخواند و با کتاب خدا مانوس شود از چه روش هایی استفاده کنم؟

 دانش آموزم می گوید من اصلا ایمان ندارم چطور او را راهنمایی کنم؟

دانش آموزم می گوید همه این مطالب دینی که گفته می شود دروغ است. چه جوابی به او بدهم؟

دانش آموزم می گوید آخر دین برای من چه کار کرده که بخواهم دیندار باشم؟

دانش آموزم می گوید اگر دین و اعتقادات خوب بود انقدر مسلمانان با یکدیگر درگیری نداشتند، چه جوابی بدهم؟

دانش آموز من بسیار بی رحم است.. چگونه باید تربیت شود؟

دانش آموز من بهائی است .. چه برخوردی داشته باشم؟

دانش آموز من شیعه نیست، چگونه او را راهنمایی کنم؟

دانش آموز من مسیحی است، چگونه او را راهنمایی کنم؟

دانش آموز من از یهودیت دفاع می کند، به او چه بگویم؟

روش استفاده از تمثیلات در پاسخ به شبهات و نمونه های آن

کتاب درمانی با رمان و داستان برای نوجوانان آسیب دیده

و … .

اجر معنوی برگزاری کارگاه تربیت اعتقادی دانش آموزان را به حضرت زهرا سلام الله علیها هدیه می کنیم. شما نیز به همین نیت این دوره را به دیگران معرفی کنید و در این اجر معنوی سهیم باشید.

کارگاه تربیت اعتقادی دانش آموزان به درد چه کسانی می خورد؟

طلاب عزیز و علمای بزرگوار

طلاب و مبلغینی که می خواهند به صورت تخصصی در امر تبلیغ موفق باشند، گذراندن این دوره برای آن ها ضروری است. چرا که یکی از مخاطبان اصلی روحانیون گرامی نوجوانان هستند. اگر در امر پاسخ به شبهات و هدایتگری اعتقادی، نسل نوجوان مورد توجه قرار نگیرد، تضمینی برای آینده نشر اسلام ناب و مکتب اهل بیت علیهم السلام وجود نخواهد داشت. ما در روایات می خوانیم که علیکم بالاحداث، اما باید روش پرداختن به سوالات و باورهای نوجوانان را نیز بیاموزیم که در این دوره آموزش داده می شود.

والدین عزیز و معلمین دلسوز

والدین گرامی و معلمین دلسوز در رشته های مختلف از فیزیک گرفته تا شاخه های مختلف روان شناسی، جامعه شناسی و … آشنایی با روش پاسخ به سوالات و شبهات اعتقادی نوجوانان، برایشان ضروری است. این دوره بیشتر تکنیک ها را به شما عزیزان آموزش می دهد. بنا بر این حتی اگر به محتوای پاسخ به شبهات هم تسلط داشته باشید، به تکنیک های ارائه این محتوا به مخاطب نوجوان خود نیاز دارید که در این دوره آن ها را می آموزید.

مترجمین و نویسندگان

اگر در یک کتاب فروشی نگاه مختصری بکنید می بینید که اغلب آثار موجود ترجمه هستند. به خصوص رمان های جذابی که ترجمه و با شمارگان بالا منتشر می شوند، نوجوانان به این رمان ها که اغلب حاوی شبهات نیز هستند، علاقمندند. اما مترجمین آثار ویژه نوجوانان و نویسندگان این گروه سنی با نکات روانشناسانه اعتقادی این نسل چندان آشنا نیستند. این عزیزان با گذراندن این دوره نگرششان هم در نوشتن و هم در ترجمه تغییر خواهد کرد. یک مترجم و نویسنده باید نسبت به تغذیه فرهنگی مردم خود، تعهد داشته باشد. ما در این دوره به رایگان در خدمت همه نویسندگان و نیز مترجمین عزیز هستیم و حتی آنان را رایگان راهنمایی می کنیم.

هم وطنان مقیم خارج

هم وطنان ایرانی زیادی داریم که در خارج از ایران به دلایل مختلف اقامت دارند. این دوره آموزشی به آنان کمک می کند تا هم نسبت به تحکیم پایه های ایمانی خانواده خود بهتر عمل کنند و هم محیطی که در آن قرار دارند را از حیث اعتقادی بهتر بشناسن و در تعاملات نیز بهتر عمل کنند. برای این دسته از عزیزانی که این دوره را بگذرانند، راهنمایی های تخصصی بیشتری نیز با توجه به کشور مقصدشان خواهیم داشت.

برای عضویت رایگان در کارگاه تربیت اعتقادی دانش آموزان، تصویر کارت ملی، همراه با رشته و مقطع تحصیلی، دین، مذهب و شهر محل سکونت خود را برای ما ارسال کنید.  

تاکید: لینک کلاس بدون ارسال مشخصات، تقدیم نمی شود. حتما مشخصات خود را ارسال کنید.

عضویت با ایتا و تلگرام:

Telegram
account_circle
پیام رسان ایتا
WhatsApp
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
9 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
مهدوی

سلام علیکم
احوال شریف
زمان و محل کلاس کجاست؟

مدیریت سایت

سلام علیکم. از لطف شما تشکر می کنیم. مباحث کلاس به صورت صوتی در یک کانال ارائه شده. هم در ایتا و هم در تلگرام. شما در هر کدام از پیام رسان ها که هستین، در همون پیام رسان اطلاعات ثبت نامتون رو ارسال کنین، همون جا لینک کلاس در اختیارتون قرار داده می شه.

خادمه ی ریحانة النبي سلام الله علیها

سلام علیکم. عرض ادب و احترام دارم به محضر استاد بزرگوار جناب دکتر طباطبایی .. ممنون و سپاسگزارم از برگزاری کارگاه بسیار ارزشمند تربیت اعتقادی . و خدا رو شاکرم که در روزگاری که عده ای دین خدا را وسیله رسیدن به منافع شخصی خودشون قرار داده اند؛ بزرگوارانی چون شما بدون هیچ چشمداشت مادی، کمر همت به خدمت در پیشگاه حضرت خاتم الاوصیا علیه السلام بسته اند.
با وجود اینکه قریب ۲۰ سال میشه که به امر مقدس تدریس مشغولم ولی همچنان خودم رو شاگردی می دانم که علی الخصوص از جلسات درس شما بسیار بهره برده ام و نکات ظریف و دقیقی به عنوان هم یک مدرس و هم یک مادر از شما دریافت کرده ام. امیدوارم باز هم بتونیم از تجربیات شما بهرمند بشیم. خدای متعال شما رو از خدمتگزاران مورد رضایت امام عصر علیه السلام قرار بدهد.

سلام خدا بر شما و از بزرگواری و محبت شما خواهر گرامی تشکر می کنم. امیدوارم که در پناه امام زمان علیه السلام مورد عنایات خاصه اهل بیت علیهم السلام باشید. تشکر از دعای خیرتون. ان شاء الله.

کاربران ناشناس

سلام وقت بخیرهمچیزبرای ثبت نام عالی اگاه سازی شده ولی تصویر کدملی……سخت هست وما نمی تونیم انجام بدیمومانع ثبت نام می شود

مدیریت سایت

سلام خدا بر شما. از آنجایی که در این کلاس مباحث ادیانی مطرح شده و فقط شیعیان می توانند از آن استفاده کنند،‌ برای همین حتما باید نسبت به اعضای کلاس شناخت کافی وجود داشته باشد تا امکان ثبت نام باشد.
با این حال شما می توانید مستقیما به استاد پیام بدهید و با راهنمایی ایشان از مباحث کلاس استفاده کنید. برای این کار از طریق ایتا از اینجا ،‌ پیام بدهید.

سجادعلاقبندیک

دوره خوب و کاربردی بود

فائزه نوروزی

سلام و وقت به خیر
ببخشید امکانش هست که یک لینکی و یا آیدی بفرمایید که بنده توی کانال هایی که بنده رو از دوره با خبر می کنند وارد بشم

فهرست
9
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x